SYNDROM OPAKOVANÝCH DIET

Cyklické změny hmotnosti

Syndrom opakovaných diet je stále opakující vzorec přibírání a hubnutí. Trpí jím i muži, ale převážně ženy. Zkouší všechny možné druhy diet a způsobů stravování. Zkouší vynechávání makroživin, jednotlivých jídel, zkouší půsty, detoxikace, restarty, různé druhy fyzického cvičení a módních diet. A to vše za účelem zhubnutí. Ovšem potíž je v tom, že kořenem CYKLICKÝCH ZMĚN HMOTNOSTI je sled psychologických a fyziologických mechanismů a HMOTNOST je pouze jejich vnějším symptomem. Měnící se hladina tělesného tuku poškozuje nejen zdraví, ale má negativní dopad na psychiku - vaši sebeúctu a jistotu, vztah k sobě samému i vztah s okolím. 

Mám v duši díru, kterou ucpávám jídlem...

Jestli se už léta omezujete v jídle nebo zkoušíte různé diety, ale stále jste ze své tělesné hmotnosti nešťastní, jestliže máte tendence se přejídat určitým druhem jídla ( čokoládou, chipsy, sýry, chlebem, kořeněnými jídly,...) a pokud více jíte v situacích, kdy jste rozzlobení nebo ve stresu, je pravděpodobné, že trpíte SYNDROMEM OPAKOVANÝCH DIET. 

Přejídání je volání duše o pomoc


Důvody, proč lidé podléhají syndromu opakovaných diet jsou různé, neexistuje jedna univerzální léčebná metoda, která by platila na každý případ. Cílem terapií je vyživit tělo a naučit se ovládat svoje emoce a nálady tak, aby chuť do jídla zůstala na přirozeně nízké úrovni. 

Úspěšné udržování hmotnosti se odvíjí od udržování míru v mysli