KDO JSEM A CO DĚLÁM

    Jmenuji se Marcela Kalasová (*1973) a jsem registrovaná terapeutka. Vystudovala jsem nutriční terapii a mám vlastní dlouholeté zkušenosti
s alternativními výživovými směry, léčivými bylinkami a vyznám se v zákoutí duše neustále hubnoucího a přibírajícího dietáře. Nadále rozšiřuji své vědomosti na kurzech a seminářích z oblasti výživy, sportovní dietetiky, psychosomatiky a osobního rozvoje.

Celý svůj život pracuji s lidmi a pro lidi. Moje konzultace pomáhají lidem nastartovat změny v oblasti výživy ať už  z důvodu zlepšení zdraví nebo za účelem hubnutí. Zkrátka, aby se mí klienti cítili lépe a znovu získali ENERGII a chuť žít tak, jak si přejí. Věřím tomu, že dobré jídlo je ZÁKLAD dobrého bytí. Nejíme proto, abychom si ničili zdraví nebo aby nám špatné jídlo a hloupé diety žraly duši. S velkou EMPATIÍ a pochopením nabízím svým klientům praktická, konkrétní a proveditelná řešení, která sice dají někomu určitou námahu, ale výsledky stojí za to.

SAMI podle svého cítění se rozhodněte pro změnu a ve správný čas si dovolte požádat o pomoc. Poraďte se, někdy i malými krůčky dojdete k velkým věcem. NEMUSÍTE BÝT NA SVÉ CÍLE SAMI! 


Ušetřím Vám čas, nervy a popostrčím Vás dopředu tehdy, pokud se nacházíte v některé z těchto situací:

 • PRÁVĚ ZAČÍNÁTE SE ZMĚNOU JÍDELNÍČKU a nejste si jistí CO jíst, kdy jíst a kolik by toho všeho mělo vlastně být
 • ZASEKLI JSTE SE - dařilo se Vám hubnout, teď to nejde a ztratili jste motivaci

 • POTŘEBUJETE ZHUBNOUT, hubli jste již mnohokrát a bez úspěchu

 • MÁTE OD LÉKAŘE LÉČEBNOU DIETU a potřebujete ji znovu vysvětlit nebo nevíte si rady,     co vlastně můžete jíst? Co pořád vařit?

 • TRÁPÍ VÁS ZAŽÍVACÍ POTÍŽE, NADÝMÁNÍ, ZÁCPA a tušíte zdroj potíží ve skladbě svého jídelníčku

 • MÁTE MENŠÍ NEBO VĚTŠÍ NADVÁHU, NEGATIVNÍ VZTAH K JÍDLU A OBČAS SE PŘEJÍDÁTE A UŽ CHCETE VYSTOUPIT Z TÉTO NEKOMFORTNÍ ZÓNY DO VĚTŠÍ POHODY S JÍDLEM, SE SVÝM TĚLEM, SE SEBOU


MOJE TERAPEUTICKÉ skoro DESATERO

aneb něco já a něco Vy, SPOLU TO ZVLÁDNEME!

 1. ZÁSADA DŮVĚRY. Všechny informace, které získám v průběhu konzultace od mého klienta, považuji za DŮVĚRNÉ po neomezenou dobu i po ukončení spolupráce. Prosím o možnost ve specifických případech diskutovat průběh nutriční terapie s kolegy v rámci intervizí a nebo v lékařské supervizi. V těchto případech zůstane klient anonymní.
 2. JÁ. V mé poradně najdete profesionální vybavení a mou osobu. Mám odborné vzdělání, zkušenosti a také jsem si ve svém životě prošla ehm komplikovaným vztahem k jídlu. Jsem žrout odborné literatury na téma výživa a psychologie. Učastním se odborných školení a seminářů. Nové věci se valí pořád a jsem v obraze ve výživě 21. století. TO, CO HLÁSÁM a radím, TAK ŽIJU. Jím, vařím, krmím rodinu.....

 3. NAŠE PRVNÍ SETKÁNÍ. Jsem moc ráda, když si klient přinese na naši schůzku soupis jídla, které jedl za poslední tři dny. Ideálně i krevní analýzu. Ale i tak se na první schůzce svých klientů dost vyptávám. Jaké mají cíle? Co všechno chtějí řešit stravou? Také se ptám na jejich zdravotní stav, životosprávu a stravovací návyky. CO, KDY A V JAKÉM MNOŽSTVÍ JEDÍ. Kolik pijí vody a jiných tekutin. Alergie, intolerance, zažívací potíže? Stresy? Presy? Pohyb? Na tolik osobních věcí se ptám proto, abych dokázala co nejlépe nastavit vaši stravovací cestu, poradit nebo sestavit výživový plán. Abyste se ve svých změnách nestresovali a cítili se dobře.

 4. MOTIVACE. Je důležité mít svůj CÍL a vědět, CO a proč děláte. Cíl by vám měl dávat SMYSL, být v SOULADU s Vámi - nikým jiným, s Vámi! Se změnami jídelníčku a dalších návyků je dobré začít postupně. Krok za krokem. Krůček po krůčku. Jako byste vedli svého vnitřního SLONA. Snahy o rychlé a prudké změny většinou nekončí s úspěchem. To je zkušenost. Vše má svůj čas... jinak se váš vnitřní SLON splaší a zdrhne do háje nebo do ledničky :o)

 5. INDIVIDUALITA určitě ano, každý jsme jedinečná bytost a originál, ale základ musí být. Našemu tělu nesmí chybět esenciální živiny. Jako nutriční terapeutka svým klientům doporučuji nejen vhodné kombinace přirozených potravin a jejich množství, ale také dostatečné zastoupení všech živin v jídelníčku ( bílkovin, sacharidů, tuků, vlákniny a dalších nutritientů). TOTIŽ ŽÁDNÝ DOKONALÝ SYSTÉM STRAVOVÁNÍ, KTERÝ BY VYHOVOVAL VŠEM, NEEXISTUJE! Důvěřujte mým radám a své INTUICI!

 6. NEJEN REDUKCE HMOTNOSTI. V případě, že je cílem ZMĚNA dosavadního stravovacího stylu, nejčastěji ze zdravotních důvodů, snažím se klienta naučit správně si sestavovat jídelníček, VAŘIT, nakupovat a orientovat se v sortimentu potravin - číst etikety na zboží. Plánovat! Řešit jídlo na cestách! V práci! Při psychickém presu! Také se snažím své klienty maximálně podpořit v pohybových aktivitách s ohledem na jejich zdraví.

 7. DISCIPLÍNA! ? Být na sebe trochu TVRDÝ je správné. Je dobré mít ŘÁD v jídle i v životě, ale nejsme stroje. Je namístě se naučit poslouchat své tělo, co nám říká? NEBO CO NECHCEME SLYŠET? Bolest? Únava? Stres? Výčitky? To, že občas sníte něco, co byste neměli, z vás nedělá horšího člověka. Dovolte si být občas PERFEKTNĚ NEPERFEKTNÍ a buďte na SEBE hodní, jako na sami sebe...jako SÁM SOBĚ NEJLEPŠÍM PŘÍTELEM. JÍDLO SI PROSTĚ UŽÍT! Bez výčitek svědomí.

 8. PSYCHIKA. Spousta nemocí a zdravotních obtíží velmi souvisí s psychikou a určitým energetickým nastavením. Nejsme na světě k tomu, abychom se trápili a není hanba vyhledat odbornou pomoc psychologa nebo dobrého psychosomatika. NEBÝT NA TO SAMI. Každopádně, krok číslo jedna k duševnímu zdraví je BÝT SÁM SEBOU, CO NEJČASTĚJI, NEJLÉPE VŽDY!

 9. KOMU NEPOMŮŽU? TOMU, KDO NECHCE! Kdo chce, hledá způsoby a kdo nechce, hledá důvody, proč to nejde. Spousta lidí ví, že jejich stravování není ideální, ale ještě se opravdu nerozhodli pro skutečnou změnu, jenom ví, že ... MĚL BYCH nebo MĚLA BYCH, ASI, MOŽNÁ. Určitě nejspíš nebudu ta pravá, pokud hledáte dietní zázračné zkratky a potřebujete zhubnout 10 kg za měsíc nebo pokud hledáte pozitivní změny bez VAŠEHO vlastního přičinění. Jsem velký pragmatický alternativec, věřím na zázraky, ale NOHAMA STOJÍM PEVNĚ NA ZEMI.

Narodila jsem se na okraji Brna v Chrlicích, vyrostla v Holáskách, takže se považuji za holku z vesnice. Ve volném čase ráda maluju a fotografuji přírodu, zvířata a městská zákoutí. Ráda vařím, jím a jsem milovnice dobrého čaje. Můj nejoblíbenější je Pai Mu Tan a černý Earl Grey. Mám ráda ticho, procházky v lese a nebo navštěvuji fit taneční lekce. Pravidelně chodím na OmChantingy a cvičím Kriya jógu.  Mám dvě skvělé dcery, loni jsem náhle ovdověla a žiju na Starém Brně.


NEJEN DOBRÉ JÍDLO, ZDRAVÍ A POHYB, ALE I HEZKÉ VZTAHY A SEBELÁSKA JSOU ZÁKLADEM DOBRÉHO BYTÍ

VÝŽIVOVÁ  KONZULTACE