BLOG  

Jídlo je základ. JÍDLO. Řešíme ho ze všech úhlů: Jak se správně najíst? Jak zhubnout? Jak přibrat? Jak nejíst nesmysly? Nebo jak se nepřejídat? A jde to vůbec? Prochází láska žaludkem? JSME TO, CO JÍME nebo jsme spíš to, co si MYSLÍME O JÍDLE, KTERÉ JÍME? Souvisí jídlo s psychikou? A co naše myšlenky, emoce a vnitřní nastavení? 


Často se na konzultacích se svými klienty, kteří mají komplikovaný vztah k jídlu dostáváme k tématu, co je NORMÁLNÍ vztah k jídlu a k jezení. Nemám ráda zobecňování, protože každý člověk jsme naprostý originál a také záleží vždy na osobním vnímání každého jediného z nás, ale normální vztah k jídlu podle mne z pohledu nutriční terapeutky :

Souvisí stres s jídlem? Ano velmi, zároveň jde ruku v ruce s každodenním spěchem, odbýváním jídla, únavou, psychickou nepohodou a později zdravotním potížemi.

MÁSLO a GHÍ

04.08.2017

Máslo jako velmi zdravý tuk může být překvapením pro ty, kteří se pod vlivem reklam na margaríny domnívají, že máslo je nezdravé a škodí hlavně srdci. Máslo jako živočišná potravina obsahuje nasycené tuky podobně jako například mateřské mléko a z 30 % mononenasycené tuky jako olivový olej. Jako čistý živočišný tuk obsahuje také malé množství...

Sezona borůvek už je v plném proudu. Drobný keřík s botanickým názvem brusnice borůvka roste na kyselých půdách jehličnatých lesů a tmavěmodré plody, které tak všichni milujeme dozrávají v druhé polovině léta.

Zelenina by měla tvořit nejméně jednu čtvrtinu vašeho jídelníčku. Čím více rozmanité a sezónní zeleniny upravené na různé způsoby sníte, tím lépe. Podle doporučení by měl člověk sníst za den 500g zeleniny a 300g ovoce.

Do vyváženého jídelníčku rozhodně patří a význam rybího masa bývá často velmi podceňován. Doporučení je, mít rybu 2 x týdně ve svém jídelníčku! Mezi nejhodnotnější patří tučné mořské ryby jako jsou sardinky, ančovičky, aljašský losos, makrela, sleď,... Dále pstruh, kapr a další sladkovodní druhy.

Pokud jste v posledních dvou letech neměli preventivní prohlídku u svého lékaře, doporučuji Vám se objednat i když nemáte zdravotní potíže. Lékař má možnost zjistit vážnou nemoc ve fázi, kdy je ještě zcela léčitelná. Prohlídka zahrnuje:

KDO JSEM A CO DĚLÁM